به استقبال گسترده صاحبان ایده و طرح از اقصی نقاط کشور؛ جهت تسهیل در ارائه طرح‌ها از جانب صاحبان ایده و طرح و نیز حذف فاصله زمانی، امکان ارائه طرح‌ها و همچنین شرکت در کلاس‍های آموزشی از طریق بستر وبینار در نظر گرفته شد. در عصر حاضر فناوری اطلاعات یکی از عمده ترین محورهای تحول و توسعه در دنیا محسوب می‌شود. امروزه دستاوردهای ناشی از فناوری اطلاعات چنان با زندگی مردم تلفیق شده است که توقف در مسیر آن باعث ایجاد اختلال در جامعه و حتی رفاه و آسایش مردم می‌شود. از این‌رو بسیاری از کشورها جهت عمومیت بخشیدن به استفاده از فناوری اطلاعات دست به اقدامات خرد و کلانی زده‌اند که برگزاری همایش‌ها و رویدادها یکی از این موارد است. با توجه به پتانسیل و تعداد بالای دانشجویان مشغول به تحصیل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان خراسان جنوبی و هچنین زیرساخت مناسب فناوری اطلاعات در کشور، برگزاری رویداد به صورت وبینار می‌تواند گامی موثر در جهت آشنایی با ابزار قدرتمند وبینار در تبلیغات، بازاریابی و آموزش کسب و کارهای جدید در مناطق کمتر توسعه یافته باشد. مجازی بودن دوره های آموزشی رویداد نیز یکی از مهم ترین ویژگی های رویدا استارتاپی لیدکوتک به شمار می آید . با توجه اینکه اکثر طرح های منتخب، از سراسر نقاط ایران و از مناطق روستایی و غیر شهری بوده، این روش به تمامی اعضای تیم های منتخب این فرصت را داد تا بطور یکسان از تمامی آموزش ها استفاده کرده و در صورت نیاز چندین بار دوره ها را بازبینی کنند. هفته پرسش و پاسخ نیز در روند پیشرفت تیم ها اثر مطلوبی داشت بطوریکه با ایجاد ارتباط مستقیم با مدرسین امکان رفع ابهام و در نهایت تکمیل مناسب تر فرم نهایی ایجاد شد.
 • دکترمحمدرضا امیرحسنخانی
  اهمیت حمایت از شرکت های دانش بنیان و نخبگان، کمتر از مدرسه سازی و بیمارستان سازی نیست و برگزاری رویدادهای استارتاپی فصل جدیدی در توسعه خراسان جنوبی است. توسعه شرکت‌های دانش‌ بنیان در کشور و امتیازاتی که مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم برای شرکت های دانش بنیان برنامه ریزی کرده است، نقش بسزایی در ایجاد اشتغال و محرومیت زدایی دارد. کسب و کار دانش بنیان اگر چه ریسک و خطرپذیری بیشتری دارد اما تولید ثروت بیشتری را نیز به دنبال دارد و می‌تواند به ویژه در استان خراسان جنوبی اشتغال پایدار ایجاد کند  و جذب سرمایه گذار و نیروهای تأثیرگذار در استان و شهرهایی چون فردوس، طبس، بشرویه و سرایان باید امکانات و خدماتی را نیز برای حضور آنها فراهم کنیم که از جمله آن فرودگاه و راه آهن است. اقتصاد مقاومتی مبتنی بر دولت نیست و شرکت­های دانش­بنیان و بخش خصوصی باید این کار را انجام دهند. از عدم حضور مسئولین استانی گله مندم و از آقای اسماعیلی معاون استاندر،حمایت همه جانبه استانداری خراسان جنوبی را از شرکت های دانش­بنیان و نجبگان را خواستارم.
  دکترمحمدرضا امیرحسنخانی
  نماینده مردم بشرویه سرایان، فردوس و طبس در مجلس شورای اسلامی
 • علی اسماعیلی
  استان خراسان جنوبی از نظر استعداد و نیروی انسانی چیزی کمتر از استان­های دیگر ندارد و علیرقم همه محدودیت­ها روحیه سخت کوشی مردم خراسان جنوبی باعث می­شود در رقابت در عرصه های مختلف خوش بدرخشند. وی همچنین بیان کرد استانداری و دولت از هرگونه تکنولوژی و کسب و کار نوین حمایت کرده و اضافه کرد ما با تمام توان خود در کنار شما خواهیم بود.
  علی اسماعیلی
  معاون سیاسی و امنیتی استاناری خراسان جنوبی
 • دکترناصری
  ضمن خوشامدگویی به میهمانانی که از راه دور به استان خراسان جنوبی آمده بود، پیام سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری را قرائت کرده و قول داد که اگر نیاز باشد سه طرح برگزیده رویداد بدون ارزیابی در پارک علم فناوری بیرجند پذیرش گردد.
  دکترناصری
  رئیس پارک علم و فناوری بیرجند
 • دکتر اسلام پناه
  با اشاره به اینکه برگزاری رویدادلیدکوتک به دعوت دکتر محمدرضا امیرحسنخوانی از شرکت لیدکو  انجام شده است، اضافه کرد زیرساخت های زیادی برای توسعه در خراسان جنوبی وجود دارد اما باید از چنین مسئولانی در استان بیشتر باشند تا باعث توسعه متوازن منطقه گردد. وی با اشاره به حدود 9 ماه تلاش تیم اجرایی و علمی لیدکوتک، کمک به فعالین اقتصادی در شرایط سخت را از اولویت های لیدکوتک داست. ایشان افزود برای کار کردن نیازی به رسانه ایی کردن و جنجال نیست، ما معتقد به آرمان های کشورهستیم و  اعتقاد داریم همه باید عزم خود را جزم کرده و به فعالین اقتصادی و به کسب و کارهای نوپا در شرایط سخت کمکی کریمانه و مضاعف کنیم از همین امروز، چرا که امروز دیر نیست اما فردا دیرخواهد بود.
  دکتر اسلام پناه
  مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری لیدکو و رئیس رویداد استارتاپی لیدکوتک
فارسی