این شرکت طی فعالیت چندین ساله‌ خود تاکنون اقدام به سرمایه‌گذاری و تاسیس شرکت‌هایی در صنایع مرتبط با علوم زیستی بشرح ذیل نموده است.
۱- شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان (ایجاد بانک خون بند ناف و تولید سلولهای بنیادی در تهران)
۲- شرکت همانندسازبافت کیش
الف) تولید بیوایمپلنت استخوانی ب) تولید بیوایمپلنت قلبی عروقی ج) تولید بیوایمپلنت تاندون لیگامان
۳- شرکت گام‌تک تبریز(تولید پلیمر صمغ گزانتان در تبریز، موارد مصرف سالانه ۵۰ تن در صنایع غذایی و ۵۰ تن در حفاریهای وزارت نفت)
۴- شرکت صنایع زیست‌فناوری کارا(تولید کود بیولوژیک با منشاء ازتوباکتر در ساوه)
۵- شرکت فرآورده‌ های زیستی روناک(تولید واکسن تب برفکی در مهاباد)
تمامی شرکت های مذکور با مشارکت مستقیم بخش خصوصی که غالباً دارای سهم عمده می باشند اجرا گردیده است. علاوه بر این شرکت لیدکو به منظور شناسایی طرح های برتر جهت سرمایه گذاری، بیش از یکصد گزارش امکان سنجی و طرح توجیهی در حوزه‌ی علوم زیستی و به ویژه بیوتکنولوژی به انجام رسانده است. ضمن اینکه لیدکو تنها شرکت هلدینگ در زمینه زیست فناوری در کشور می باشد.
این شرکت، از کادری متخصص، با همکاری مشاوران و دانشمندان در زمینه‌های مذکور، سود ﻣﻰبرد، که برنامه‌ریزی‌های علمی و راهبردی، امکان‌سنجی‌های مختلف و مشاوره‌های تخصصی در حوزه علوم زیستی، برندسازی محصول، خدمات تخصصی و پشتیبانی تجاری سازی نتایج تحقیقات حوزه زیست فناوری، از جمله خدمات اصلی این شرکت، محسوب ﻣﻰشود. اکنون نیز با توجه به رسالت و هدف لیدکو به عنوان هلدینگ صنایع حوزه علوم زیستی و با هدف توسعه سرمایه گذاری های انجام شده، بدنبال جذب ایده و تکنولوژی از متخصصان داخلی و انتقال تکنولوژی از کشورها و شرکت های خارجی جهت انجام سرمایه گذاری های جدید و توسعه صنعت بیوتکنولوژی در ایران می باشیم.
 • ۱۳۸۱تولد لیدکو

  شرکت گسترش صنعت علوم زیستی(لیدکو) به عنوان یکی از شرکت‌های مادر تخصصی و پلی ارتباطی بین پژوهشگران و فناوران با بخش صنعت کشور، با سهم شراکتی بین”سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران” و “صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز” و “شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا” در راستای حمایت از صنایع کوچک و متوسط(SMEs ) در سال ۱۳۸۱ شکل گرفت.

بیانیه ماموریت


ماموریت ما به عنوان یک سازمان دانشی، پیشرو در برند سازی و تجاری سازی نتایج تحقیقات بیوتکنولوژی و علوم زیستی، ارزش آفرینی مستمر برای ذینفعان با توسعه فناوری‌ و مشارکت صاحبان سرمایه فکری و مالی است. در این راستا به بهره گیری از ایده ها، فکرها و خلاقیت های سازنده در سطح کشور و جهان با استفاده از استعدادهای درخشان در محیطی سرشار از همدلی و رعایت قوانین و مقررات زیست کره، در حفظ و توسعه پایدار برمبنای صداقت، انصاف و درستی متعهد ﻣﻰباشیم.

استراتژی بنیادین


سرمایه گذاری و پیشبرد اصول و رویهﻫﺎی زیست فناوری در عرصه رقابت بینﺍلمللی جهت ایجاد جامعه دانش محور و ارتقای دسترسی جهانی به دانش و اطلاعات موجود در خدمت توسعه پایدار.
 • رعایت ارزش‌های اخلاقی و حرفه‌ای
 • احترام به مالکیت مادی و معنوی
 • برخورداری از دانش و فناوری روزآمد
 • اهتمام به خود باوری، خلاقیت و نوآوری
 • متعهد به ارزش آفرینی برای کلیه ذینفعان
 • مسئولیت پذیری در قبال جامعه
 • شایسته سالاری و نخبه گرایی
 • پایبندی به نظم، انضباط و قانون رعایت الزامات زیست‌محیطی و حفظ حقوق نسل‌های حال و آینده
فارسی